Dominikána – Salsa, Rum, Pláže, ale aj mnoho iného.

  • by

Keď Gabika zahlásila, že jej snom bolo navštíviť Karibik do 30-tky, obaja sme vedeli, že to nestihneme. No stále lepšie o rok neskôr, ako nikdy. Keď sme teda vyberali spomedzi karibských destinácii, kde som ešte nebol, voľba padla na Dominikánsku republiku. Salsa, rum a prekrásne karibské pláže nezneli vôbec zle. Samozrejme svoje zohral aj fakt, že v dnešnej neistej pandemickej dobe Dominikánska republika nezatvárala hranice a na vstup stačilo očkovanie, alebo test o bezinfekčnosti. Začiatkom novembra sme teda kúpili letenky u Aireuropa a tešili sa na dobrodružstvo, ktoré odštartujeme hneď po novom roku. Kto ma trochu pozná, tak vie, že z lenivosti sa väčšinou venujem itineráru až posledný týždeň pred odletom. S predstihom som zajednal len apartmánové ubytovanie v hotelovom komplexe na posledné 2 dni dovolenky. Predsa len by sa hodilo na záver aj trochu oddychu po 2- týždňovom cestovaní okolo ostrova.

Tento krát sme našli najvhodnejšie spojenie z mníchovského letiska. Z Českých Budějovíc je to po prehupnutí sa do Nemecka pomerne pohodlná cesta po diaľniciach a dá sa tam dostať za 3 hodiny. Krajina sa s nami symbolicky lúčila slabým snežením a my sme si pri tom 8.1. 2022 predstavovali už len palmy, piesok a drinky (teda aspoň ja). Cestou do Dominikány nás čakal stopover v Madride, kde sme naplno odštartovali našu cestu v miestnom letiskovom salóniku. Nič nepoteší viac, ako super jedlo a drinky zdarma. 🙂 Aj 8 hodinový let z Madridu do Punta Cany potom ubehne oveľa rýchlejšie.

Prilietame zhruba o 22 večer a cez letiskovú wifi objednávame Uber na hotel. Štvrť Bavaro nás víta rušnými barmi a hlučnou hudbou. Pred polnocou padáme vyčerpaním konečne do postele. Ešte pár dní potrvá, kým si zvykneme na časový posun oproti domovu, kde je o 5 hodín viac. Prvý deň na Dominikáne plánujeme oddych, a tak hneď po raňajkách  stopneme na ulici motorku, kam sa zmestíme všetci traja aj so šoférom, a vyrážame na pláž. Punta Cana je najznámejšie letovisko v Dominikánskej republike. Dlhé pláže s prekrásnym bielym pieskom a tyrkysovou vodou lemované palmami. Našli sme si fajn miesto, zložili batohy a už sme skákali do vody a vrhali sa do vĺn ako deti. Naposledy som videl more pred 2 mesiacmi, ale to mi nebránilo si ho opäť naplno užívať.

Najväčším mínusom Punta Cany je okrem veterného počasia a častého znečistenia pláží chaluhami z posledných rokov jednoznačná dominancia hotelových rezortov. Uberá to na atmosfére, keď väčšina barov a reštaurácií na pláži obsluhuje len hotelových hostí. Našťastie sa nám podarilo nájsť užasnú reštauráciu, kde si dávame čerstvé ovocné džúsy, ceviche, krevety a dezert. Prvý deň na dovolenke sa musíte trošku odviazať, a tak nasledujú prvé drinky a ochutnávka miestneho rumu. Popoludňajšie kúpanie, oddych na pláži a drinky ubehli až príliš rýchlo a po večeri v miestnej reštaurácii v Bavaro sa ešte zastavujeme v obchode doplniť zásoby rumu a koly, nech si môžeme robiť koktejly aj na ubytku. Chceme čo najskôr prekonať časový posun a nasledujúci deň nás čaká prvý väčší presun do hlavného mesta Santo Domingo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *