Bayahibe a oddych na pláži

  • by

Cesta nám ubieha rýchlo a ani sa nenazdáme a už prestupujeme v Santo Domingo na známej stanici do autobusu smer La Romana. Z La Romany už je to len kúsok do Bayahibe. Teda na mape. V mikrobuse na zastávke čakáme dobrú pol hodinu, kým sa nazbierajú cestujúci, a vyrážame. Pred nami je posledný kúsok cesty. Celí natešení už sa nevieme dočkať záverečného 2-dňového kúpania sa a vyvaľovania na pláži s drinkom v ruke. Po príchode do Bayhibe  kotvíme v prvej peknej reštaurácii v centre a ja si dávam ceviche, ktoré dostanem naservírované vo veľkej ulite kraba. Začína to parádne. K ubytovaniu je to síce ešte kus cesty pešo s batohmi v horúčavách, ale zvládame aj túto prekážku a ubytujeme sa v súkromných apartmánoch v rámci areálu 4 hviezdičkového hotela. Hotelovú stravu síce nemáme, ale voľne môžeme využívať zariadenia a bazény so súkromným prístupom do mora. Zároveň je z terasy krásny výhľad na západ slnka nad horizontom ligotajúceho sa mora. Absenciu all inclusive nahrádzame prechádzkami a jedlom v neďalekých reštauráciách, kde majú vynikajúci sea food. Cuba libre z vlastných zásob rumu chutná na pláži tiež vynikajúco.

Nasledujúce ráno si obúvam bežecké tenisky a vydávam sa na prieskum okolia. Počas 10km okruhu prejdem celú pláž Dominicus až k neďalekému národnému parku Cotubanamá a ešte o niečo ďalej. Je tu naozaj krásne. Priezračná voda, jemný piesok a pohoda. Oproti Punta Cana je táto lokalita oveľa pokojnejšia a prívetivejšia. Na záver nášho výletu už sa len kúpeme, slníme, prechádzame po pláži, čítame knižky a oddávame sa oddychu a relaxu.

Večer v posledný deň výletu nás majiteľ apartmánu za poplatok odvezie na letisko do Punta Cany a my zrazu stojíme na mieste, kde sme stáli aj pred 2 týždňami. Teraz to tu však vyzerá akosi inak. Už to nie je to isté miesto ako pred 2 týždňami, lebo za ten čas sa nám Dominikánska republika vryla hlboko pod kožu. Krajina plná krásnych pláží, vodopádov, usmievavých a milých ľudí, salsy, dobrého rumu a divokej prírody je proste miestom, ktoré sa oplatí navštíviť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *